Клопотання про ознайомлення з матеріалами справи (новий зразок)

Зображення для запису щодо клопотання про ознайомлення з матеріалами справи

Якщо ви бажаєте прискорити підготовку адвокатом документів у вашій справі, ви можете самостійно звернутися до суду та подати клопотання про ознайомлення з матеріалами справи і зняття копій.

Таке клопотання подається до суду, в якому знаходиться ваша справа, через канцелярію або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. Після того як на вашому примірнику стоятиме відмітка канцелярії про дату одержання заяви або у вашому розпорядженні будуть докази вручення поштового відправлення, необхідно звернутися до головуючого судді, що розглядає вашу справу.

З собою обов'язково візьміть паспорт, а також цифровий фотоапарат або смартфон. Перед цим необхідно пересвідчитися, що заряду пристрою вистачить для того, щоб відзняти весь матеріал. Якщо очікується, що документів у справі дуже багато, бажано також мати з собою додаткові елементи живлення. Пристрій має дозволяти робити знімки прийнятної якості, щоб надалі їх можна було легко роздрукувати та прочитати. Робити знімки бажано у тому порядку, в якому документи знаходяться у справі. Після звершення обов'язково перевірте якість відзнятих копій.

Також звертаю вашу увагу на те, що через прийняття нових процесуальних кодексів змінилися і вимоги до оформлення заяви про ознайомлення з матеріалами справи. Неправильне оформлення такої заяви може призвести до того, що суд поверне її вам без розгляду.

Щоб зменшити ризики, пов'язані з неправильним оформленням документів, пропоную використовувати наступні зразки:

Вкажіть своє ім'я та електронну адресу, щоб отримати доступ до файлу…

Заповнюючи дану форму, ви погоджуєтеся з Правилами використання сайту. Вам будуть надсилатися електронні листи. Підписку можна скасувати будь-якої миті.

Дізнатися, за яким саме процесуальним кодексом розглядається ваша справа, можна або з позовної заяви, або з ухвали суду про відкриття провадження. В зазначених документах має міститися посилання на відповідне процесуальне законодавство.

Якщо вам підготовані мною приклади були корисними, дайте мені про це знати в коментарях знизу.

Читайте також: Зразок клопотання про перенесення розгляду справи.

21 Коментар

 1. В Вашем образце Клопотання для ознайомлення з матеріалами справи (ЦПК) указано про перелік документів, що надаються.
  О чем идет речь, какие документы в таком виде заявлении могут додаватися – если копия доверенности, так она, как правило, уже есть в материалах дела, а другие в голову как-то не приходят.
  Поясните пожалуйста свою мысль.

  1. Это может быть копия паспорта, справки о присвоении идентификационного номера заявителя, если таких документов в материалах дела не имеется и они могут иметь значение для дальнейшего решения дела. Все довольно индивидуально. Если никаких документов не подаете, ничего указывать не нужно или указать, что документы, подтверждающие полномочия лица заявителя подавались ранее и уже содержатся в материалах дела.

 2. Если у вас будут возникать сложности при скачивании документов, дайте мне об этом знать, чтобы я смог быстро устранить такую проблему.

  1. Уважаемый Павел! Большое спасибо за предоставленные материалы. С нетерпением ждём образец искового заявление в административный суд по правилам нового КАСУ.

   1. Антон, доброго дня!
    Буду намагатися це зробити якомога скоріше.

 3. Доброго дня. Отримала повістку в суд, у якості відповідача на 26 березня, та до того часу не встигну зібрати докази та документи і звернутись до адвоката. Підкажіть, будь-ласка, як скласти клопотання до суду про перенесення дати засідання, у зв’язку з потребою зібрати необхідні докази та документи по справі та залучити адвоката.

  1. Вікторія, доброго дня!
   Зразок клопотання про перенесення судового засідання на підході. Буду намагатися викласти даний матеріал на сайті якомога скоріше. Слідкуйте за оновленнями.

 4. Шановний пане Павле! Коли дев’ять років тому я починала “бодатися” з українською судовою системою, я так і писала заяви про ознайомлення зі справою та зняття копій з документів. Але коли побачила, як пишуть заяви “маститі” (свої, замовні) адвокати, то зараз пишу коротко.
  А Ваш зразок заяви схвалюю.

 5. Дуже Вам вдячний.
  А есть ли возможность ознакомиться с материалами дела до ”відкриття впровадження”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *