Навіщо учаснику справи повідомляти суд про зміну своєї адреси?

Зображення для запису щодо повідомлення суду про зміну своєї адреси

Процесуальне законодавство передбачає, що у випадку коли під час розгляду справи учасник змінить своє місце проживання, місце перебування або місцезнаходження, він зобов'язаний повідомити про це суд, який розглядає його справу. Зазначені положення закріплені в ст. 131 ЦПК, ст. 120 ГПК та ст. 131 КАС України.

В іншому разі, надсилання судом документів на стару адресу не вважатиметься порушенням, а учасник, який не надав такої інформації, вважатиметься таким, що був повідомлений належним чином.

Про зміну своєї адреси доцільно повідомляти не лише суд, але й інших осіб, які беруть участь у судовому розгляді. Справа у тому, що, за новими правилами, у разі спрямування до суду документів (доказів) заявник має заздалегідь надати їхні копії іншим учасникам справи. Тому у разі неподання зазначеної інформації ви не зможете своєчасно отримати докази, які подають до суду ваші опоненти, а відтак і належним чином відреагувати на них.

Ігнорування цих вимог може мати і більш серйозні наслідки. Зокрема, якщо суд надішле вам копію свого рішення за останньою відомою адресою, а ви несвоєчасно одержите її через зміну свого місця проживання, то суд вищої інстанції може відмовити вам у поновленні строків на апеляційне чи касаційне оскарження, а можливість скасувати рішення, з яким ви не погоджуєтеся, буде втрачено.

Якщо участь у справі ви берете через свого адвоката або іншого представника, окрім повідомлення суду про свою нову адресу, також можна заявити клопотання про надсилання або продовження надсилання поштової кореспонденції на адресу такого представника. В цьому разі спеціаліст, який займається вашою справою, буде отримувати документи у справі безпосередньо.

Слід врахувати і те, що наявність поштового індексу є обов'язковим реквізитом усіх заяв, які стосуються суті справи, а тому нову адресу також доцільно зазначати з поштовим індексом. Уточнити поштовий індекс можна за цим посиланням.

Приклади заяв про зміну адреси учасника справи додаються:

Вкажіть своє ім'я та електронну адресу, щоб отримати доступ до файлу…

Заповнюючи дану форму, ви погоджуєтеся з Правилами використання сайту. Вам будуть надсилатися електронні листи. Підписку можна скасувати будь-якої миті.

Якщо підготовані мною документи стали вам у пригоді, дайте мені про це знати в коментарях знизу. Ваша думка є для мене важливою.

Читайте також: Вимоги до позовної заяви за новим ЦПК України.

10 Коментарів

 1. Если у вас возникнут какие-либо проблемы со скачиванием файлов дайте мне об этом знать, чтобы я смог быстро устранить такую проблему.

  1. Татьяна, здравствуйте!
   Рад, что эта информация вам пригодилась.

 2. Очень полезный сайт. Процессуальные документы составлены предельно грамотно. Сразу видно наше адвокатское буквоедство. Продолжайте в том же духе. Всё супер.

  1. Юрій, доброго дня!
   По мірі можливості буду викладати нові зразки документів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *