40

Новий зразок заяви про відкриття виконавчого провадження

З 05 жовтня 2016 року в Україні почав діяти новий Закон «Про виконавче провадження». У зв’язку з цим мною був підготований оновлений зразок заяви стягувача до виконавчої служби про примусове виконання рішення суду за виконавчим листом та судовим наказом.

До __________

адреса: __________

Стягувач: __________

адреса: __________

номери засобів зв’язку: __________

Представник стягувача: __________,

що діє на підставі __________ від __________ року

адреса: __________

номери засобів зв’язку: __________

 

Заява

про відкриття виконавчого провадження

 

Прошу прийняти до виконання __________ суду __________ від __________ р. №__________ про стягнення з __________ (__________ р.н., адреса: __________, РНОКПП/код ЄДРПОУ __________, тел. __________) на користь __________ (__________ р.н., адреса: __________, РНОКПП/код ЄДРПОУ __________, тел. __________) __________грн, з яких:

 • __________ грн основного боргу;
 • __________ грн пені;
 • __________ грн інфляційних втрат;
 • __________ грн 3% річних;
 • __________ грн судового збору.

Відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» від 06.06.2016 р. №1404-VIII, з метою повного та своєчасного виконання рішення суду, також прошу:

 1. Винести постанову про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня після одержання виконавчого документа (ч. 5 ст. 26).
 2. Під час відкриття виконавчого провадження винести постанову про арешт майна (коштів) боржника (ч. 2, 4 ст. 56).
 3. Зобов’язати боржника протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження подати декларацію про його доходи та майно (п. 3 ч. 5 ст. 19 та ч. 5 ст. 26).
 4. Зобов’язати боржника надати відомості щодо належного йому майна за даними бухгалтерського обліку (ч. 9 ст. 56).
 5. Отримати в органах доходів і зборів інформацію про наявні у боржника рахунки, а також про його дебіторську заборгованість (ч.1 ст. 52 та ч.1 ст. 54).
 6. Встановити майно боржника, яке знаходиться в інших осіб, а також майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб (ст. 53).
 7. Встановити інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в найм (оренду) індивідуальних банківських сейфів (п. 21 ч. 3 ст. 18).
 8. Провести перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому здійснювати таку перевірку не рідше ніж один раз на три місяці (ч. 8 ст. 48).
 9. Здійснити реєстрацію обтяжень майна боржника (п. 8 ч. 3 ст. 18).
 10. У разі невиконання стороною боржника законних вимог державного виконавця, вирішити питання про притягнення винуватих осіб до адміністративної відповідальності в порядку ст. 188-13 КпАП України, а в разі неявки на вимогу держаного виконавця – вжити заходів для застосування приводу.
 11. У разі ухилення сторони боржника від виконання рішення суду, вжити заходів для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України (п. 19 ч. 3 ст. 18).
 12. Якщо у поведінці боржника чи пов’язаних з ним осіб буде виявлено ознаки злочину, передбаченого в статтях 219, 382 чи 388 КК України (доведення до банкрутства, невиконання судового рішення, незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, або майна, яке описано), скласти про це відповідний акт та звернутися до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 76).

За наявною інформацією боржнику за правом власності належить наступне майно: __________, а також відкриті наступні банківські рахунки: __________. У зв’язку з цим, прошу негайно після відкриття виконавчого провадження накласти на вказане майно та наявні на банківських рахунках кошти арешт (ч. 7 ст. 26).

Стягнені з боржника кошти перераховувати за реквізитами: одержувач – __________, РНОКПП __________, рахунок №__________ в ПАТ КБ «__________», МФО __________, код ЄДРПОУ банку __________.

Копію постанови про відкриття виконавчого провадження надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу: __________, а всю подальшу кореспонденцію надсилати на e-mail: __________.

 

Додатки:

 1. Оригінал __________ суду __________ від __________ р. №__________.
 2. Квитанція про сплату авансового внеску у розмірі 2% від суми стягнення.
 3. Довіреність представника стягувача.
 4. __________.
 5. __________.
 6. __________.

«__» __________ 20__ р.

Представник стягувача ____________________

 

У форматі word вказаний документ ви можете завантажити за наступним посиланням:

Вкажіть свою електронну адресу, щоб отримати доступ до файлу…

Залишаючи свою адресу, ви погоджуєтеся з Правилами використання сайту. Вам будуть надсилатися електронні листи. Підписку можна скасувати будь-якої миті.

Ваші відгуки та репости цієї статті вітаються.

Читайте також: Правила пошуку на офіційному сайті Єдиного державного реєстру судових рішень України.

Павло Малиневський
 

Адвокат. Допомагаю людям і бізнесу захищати інтереси, зберігати активи, заробляти гроші. Зв'язатися зі мною можна через сторінку "Контакти".

 • Олександр сказав:

  Доброго дня, Павло. Питання: якщо держ. виконавець досі не виніс постанову про відкриття виконавчого провадження, що робити? Які мої дії? (Пройшла неділя з дня відправки заяви) Допоможіть! Писати знову?

 • Светлана сказав:

  Актуально! Составлено в достаточной степени развернуто и учтены все нюансы. Спасибо за Ваш труд!

 • Николай сказав:

  Спасибо, Вы хороший юрист и человек.

  • Павло Малиневський сказав:

   Николай, спасибо за добрые слова.

 • Микола Андрійович сказав:

  Дуже професійно зроблений зразок “Заяви стягувача до виконавчої служби”. Усі деталі враховані. Бо часто буває, коли потерпілі звертаються до недостатньо кваліфікованого, чи замолодого захисника, то справа не рухається. Тим паче, що наше законодавство стрімко змінюється. Відчувається, що ви в цій справі, вже чималий досвід маєте.

 • Руслан сказав:

  Більше трьох років тому, був повернутий виконавчий лист та закрите виконавче провадження про стягнення суми кошт з боржника. Підстави закриття – це відсутність кошт та майна. Після цього, була подана заява до суду про визнання договору дарування частки будинку боржника недійсним, оскільки під час виконавчого провадження був накладений арешт, а договір дарування був оформлений після його накладання. Станом на сьогодні справа про визнання договору дарування недійсним знаходиться й досі не вирішеною (у ВСУ). До виконавчої служби про відновлення виконавчого провадження ми не звертались. Як я розумію ми пропустили термін подання повторної заяви про відкриття виконавчого провадження. В зв’язку із цим виникає питання: “Яким чином відновити виконавче провадження?” Розумію, що треба звертатись до суду, але дякував би, якщо можна було отримати зразок такої заяви. Дякую.

  • Павло Малиневський сказав:

   Руслан, добрий день! Типового зразка такої заяви у мене поки немає. Діє нова редакція Закону про виконавче провадження, тому доводиться складати всі документи заново, з урахуванням поточної завантаженості. Одночасно, звертаю увагу на те, що строк пред’явлення виконавчого документа згаданим Законом змінено з одного року на три. Можливо, це чимось вам допоможе.

   • Руслан сказав:

    Повернення виконавчих документів – Червень 2014 року.
    Рішення набрало сили, відповідно до виконавчого листа – 16.09.2013.
    Строк предявлення до виконання – 16.09.2014.

 • Руслан сказав:

  Дякую за надану відповідь. Дійсно, я звернув увагу на те що строк змінився. Але й, хоча державним виконавцем була винесена постанова про повернення виконавчих документів у червні 2014 року (начебто три роки ще не минуло), а відповідно до виконавчого листа рішення набрало законної сили 16.09.2013 – строк предявлення до виконання – 16.09.2014.

  • Павло Малиневський сказав:

   Виконавчий документ спробуйте пред’явити повторно. Якщо виконавець відмовить у відкритті провадження, буде можливість оскаржити вказану постанову до суду.

   • Павло Малиневський сказав:

    Головне, все правильно обґрунтувати.

 • Руслан сказав:

  Дякую за пораду.
  Обґрунтовувати буду наступним: (Закон, ВР України, від 02.06.2016, № 1404-VIII “Про виконавче провадження”)
  Стаття 12. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку.
  1. Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років.
  Та + Розділ XIII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
  5. Виконавчі документи, видані ДО набрання чинності цим Законом, пред’являються до виконання у строки, встановлені цим Законом.

  • Павло Малиневський сказав:

   Руслан, як отримаєте відповідь про результати розгляду вашої заяви, дайте знати.

   • Руслан сказав:

    Доброго ранку. У мене два, а може й три питання.
    1 У разі відмови у відкритті провадження, я звертаюсь до суду, який видав виконавчий лист?
    2 У разі відмови про відвід виконавця, я також звертаюсь до суду, чи до вищестоящого органу?
    3 Який судовий збір я повинен сплатити при зверненні до суду?
    Дякую.

   • Руслан сказав:

    Доброго дня. Як я зрозумів – відкрили виконавче провадження. Постанови ще не бачив, але дані внесені до реєстру боржників.

    • Павло Малиневський сказав:

     Я радий, що вам вдалося це зробити.

     • Руслан сказав:

      Дякую Вам. Я вже готувався подавати скаргу до суду та ГТУЮ. Просто я “закидав” начальника ВДВС скаргами з приводу бездіяльності виконавця, і їм, як я зрозумів, нікуди було діватись та всеж таки винести постанову про відкриття.

     • Павло Малиневський сказав:

      Правильно зробили. Як показує практика, чим частіше чиновнику нагадуєш про себе, тим швидше приймається рішення.

     • Руслан сказав:

      Прикро те, що виконавці, як були “бездельниками”, так ними й залишились. Як не знали вимоги ЗУ “Про виконавче провадження”, так і не знають. Треба їм постійно вказувати, як робити, що робити, коли робити і т.і. Тобто, однозначно, деякі з виконавців не відповідають займаній посаді, а начальник відділу, щей “кришує” їх. Доречі, заяву про відівід державного виконавця, начальник ВДВС не підтримав та відмовив у відводі. Так, я “накатав” і на ГТУЮ і до суду. По суду – призначено на 20.04.2017, у по ГТУЮ – 10.03.2017 направив поштою. Як я розумію вони розглядають звернення у місячний термін, а невідкладні – не більше 15-ти днів???

 • Руслан сказав:

  Ок. Безумовно.

 • Андрей Петренко сказав:

  Наконец-то нашел достойные образец, воспользуюсь им. Спасибо вам, если что можно будет к вам обратиться за уточнением?

 • Руслан сказав:

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, якщо відкрито два виконавчих провадження на одного і тогож боржника від одного і тогож стягувача, то вони повинні обєднатись у зведене ВП автоматично (тобто після відкриття другого ВП – виконавець повинен винести відповідну Постанову про зведене не пізніше наступного дня після винесення постанови про відкриття)? Чи треба писати заяву?

  • Павло Малиневський сказав:

   У моїй практиці державні виконавці завжди виносили такі постанови самостійно, але подати клопотання, якщо виконавець зволікає з об’єднанням виконавчих проваджень, закон також не забороняє.

   • Руслан сказав:

    Дякую за пораду. Все ж таки подавати як клопотання чи як скаргу на (дії) бездіяльність виконавця??? Я підготував як скаргу, вказав на порушення виконавцем вимог ЗУ “Про виконавче провадження” та чинної Інструкції з організації примусового виконання рішень. І відповідно прошу начальника ВДВС зобов’язати державного виконавця винести відповідну постанову про об’єднання ВП у зведене.

    • Павло Малиневський сказав:

     Я б зробив наступним чином. Спочатку подав державному виконавцю клопотання із зазначенням строку виконання. Якщо зі спином вказаного строку постанова винесена не буде, подав би скаргу на виконавця.

     • Руслан сказав:

      Справа в тому, що державний виконавець вже “прогавив” строк винесення постанови про зведене, оскільки вона виноситься не пізніше наступного робочого дня після відкриття другого ВП.

     • Павло Малиневський сказав:

      Те, що виконавець пропустив строк, не позбавляє вас можливості подати клопотання про усунення відповідних недоліків. Але, вибір звісно за вами, оскільки ви краще знаєте обставини своєї справи.

 • Лариса сказав:

  Підкажіть будь-ласка, куди мені надіслати заяву про відкриття виконавчого провадження якщо засуджений перебуває у місцях позбавлення волі?

  • Павло Малиневський сказав:

   За вибором стягувача заява може подаватися як за місцем проживання, так і за місцем перебування, так і за місцезнаходженням майна боржника. Відтак, документи можна подати за місцем відбування покарання особи.

 • Руслан сказав:

  Доброго ранку. Підкажіть будь-ласка, чи можна притягнути до відповідальності державного виконавця, за систематичне порушення вимог ЗУ “Про виконавче провадження”, а саме за наступне (невчасне винесення постанов, невчасне надсилання адресатам, надсилання постанов про відкриття не рекомендованим з повідомленням, а простою кореспонденцією, невсасне винесення постанови про зведене провадження, тощо). Тобто неналежне та несвоєчасне виконання обовязків ДВ. Скарги да дії виконавця, начальником відділу ДВС розглядаються упереджено та без врахування вказаних обставин про порушення виконавцем відповідних строків та термінім і відповідно постійно отримую відмови у задоволенні скарг. Як же притягнути до відповідальності цього виконавця??? У скаргах прошу притягнути до дисциплінарної відповідальності та провести перевірку на відповідність займаній посаді.

  • Павло Малиневський сказав:

   Руслан, доброго дня!
   Відносно вашого питання – так.

 • Руслан сказав:

  Тобто скаржитись до ГТУЮ та до Суду???

  • Юрій сказав:

   Притягати до відповідальності за ст.382 ККУ !

 • Ира сказав:

  Исполнительная служба направила исполнительный лист по месту работы должника, но за это время муж рассчитался и лист вернули не по его месту прописки в службу, а мне на дом, через год я повезла документ в исполнительную службу по месту прописки должника, но у меня не приняли заявление поскольку нет приложения документов должника, как быть и как будет насчитываться задолженность?

 • Виктор Алексеевич сказав:

  Спасибо за помощь в ликвидации юридической безграмотности.

 • Виктор Алексеевич сказав:

  Благодарю, друзья всегда бегут ко мне со своими проблемами. Считают, что я в этом больше понимаю.

 • Валентина сказав:

  Щиро дякую! Дуже доречно. Зразок досить змістовний і не потребує ніяких доповнень.

  • Павло Малиневський сказав:

   На здоров’я. Не забудьте поділиться посиланням на статтю в соціальних мережах)

 • Николай сказав:

  Дякую. Стисло, фахово, аргументовано.

  • Павло Малиневський сказав:

   Дякую за зворотній зв’язок. Гарного вам дня.

 • >