1

Пошук в ЄДР: можливості загального доступу

Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців створено з головною метою – надавати офіційну достовірну інформацію органам державної влади, а також юридичним установам, які є учасниками цивільного обороту. Сумісність пошуку ЄДР з інформаційними мережами дають можливість користування відомостями в загальному доступі.

Функції реєстру

Створення інформаційного банку даних, що перевіряються на достовірність, захищаються, регулярно оновлюються.

Можливість доступу до інформації в рамках діючого законодавства.

Взаємодія з іншими державними інформаційними системами.

Саме це вивело сучасні ділові відносини на новий рівень довіри, адже перевірити потрібні дані про припустимого бізнес-партнера стало не тільки можливим, але і надзвичайно зручним.

Взаємодія підприємств з ЄДР

Правила взаємодії нескладні: підприємців зобов'язують щорічно надавати реєстраційній службі підтвердження або доповнення даних про підприємство, згідно з абз. 1, ч. 11 ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Для цього потрібно передати в орган державної реєстрації заповненої реєстраційної картки (форма № 6).

Якщо цього не відбувається, в ЄДР фіксується запис про відсутність підтвердження вказаних даних (ч. 14 ст. 19 Закону), наслідки якого можуть бути досить неприємними.

Наприклад, відмова державного реєстратора на прохання видати виписку з реєстру. Ще більш відчутним є те, що підприємство, яке не потурбувалося відновити свої дані, не зможе відкрити рахунок в жодному банку. Ця міра регламентована Наказом МіністерствадоходівізборівУкраїни від 26.12.2013 р. № 835.

Надзвичайно небезпечним наслідком недбалості може бути анулювання реєстрації платника НДВ, згідно з пп. "ж" п. 184.1 ст. 184 Налогового кодексу України.

Все це може суттєво ускладнити бізнес-процеси, а також взаємодію з юристами в разі потреби.

Які переваги надає вільний доступ до ЄДР?

 • Це можливість отримувати потрібну інформацію практично миттєво в режимі online, не витрачаючи зайвого часу на звернення в державні установи.
 • Це гарантія достовірності і повноти інформації про дані органу реєстрації, про кадрові зміни в керівництві і в складі засновників, про розміри статутного капіталу тощо.
 • Це зниження ризиків для юристів, які володіючи актуальною інформацією, можуть запобігти ситуації, коли ділові папери підписує особа, позбавлена таких повноважень. В подібних випадках договори можуть бути визнані недійсними і підприємство зазнає збитків.
 • Це оперативне отримання в разі потреби необхідних виписок і довідок з ЄДР.

Способи фіксування інформації з ЄДР

Один з найзручніших способів збереження потрібної інформації – це використання розширення під назвою Awesome Screenshot, іконка якого може бути розташована на панелі браузера. Натиснувши іконку, можна

 • зробити скріншот сторінки, що містить монітор;
 • зафіксувати фрагмент сторінки чи скріншот з прокруткою;
 • додавати анотації, наносити різнокольорові лінії-маркери;
 • використовувати інструмент для приховування критичної інформації.

Читайте також: П'ять способів перевірити фірму.

Павло Малиневський
 

Адвокат. Допомагаю людям і бізнесу захищати інтереси, зберігати активи, заробляти гроші. Зв'язатися зі мною можна через сторінку "Контакти".

 • Мария Ивановна сказав:

  Лично я считаю, что такой реестр существенно может упростить работу всех без исключения государственных институтов, которым приходится непосредственно работать с кипой документации. Учитывая катастрофическую забюрократизованность нашей юридическо-правовой базы, даннй реестр очень важен с точки зрения именно ее упрощения. Особенно если дело касается разных там перерегистраций и тому подобного.

 • >