Правила пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень

Зображення для запису про правила пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень

Шановні друзі, сьогодні хочу поговорити про Єдиний державний реєстр судових рішень України. Для тих, хто не знає, зазначений сайт знаходиться за адресою: reyestr.court.gov.ua. На ньому постійно розміщуються рішення, ухвали і постанови судів України в цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справах. Зазначена база постійно поповнюється і на сьогодні налічує майже тридцять мільйонів документів.

Пошук в реєстрі судових рішень умовно можна розділити на два основних напрямки. Перший – це пошук інформації по конкретній справі, а другий – це аналіз існуючої судової практики.

Що стосується першого варіанту, то навігаційне меню даного ресурсу є інтуїтивно зрозумілим і не повинно викликати особливих труднощів у користувачів. Зокрема, на сайті можна здійснювати контекстний пошук, який дуже схожий з пошуковими системами, а також робити вибірку документів за різними параметрами. Наприклад, можна уточнювати інформацію за місцезнаходженням суду, найменуванню суду, періоду прийняття судового рішення, формі судочинства і т.п.

Тому докладно зупинятися на ньому не має об'єктивної потреби, а більшу увагу слід приділити саме спеціальним способам пошуку. Цей варіант в першу чергу буде цікавий для фахівців, що надають юридичні послуги в сфері судочинства, адже він дозволяє знаходити потрібні судові рішення і робити на їх основі важливі практичні висновки.

Дев'ять правил пошуку в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, про які мало хто знає

1. Пошук по точній фразі

Він здійснюється за допомогою подвійних лапок (""). Якщо ви шукаєте рішення з якоїсь точною фразою або словом, вам потрібно взяти його в лапки. У такому випадку Реєстр судових рішень видасть вам документи, що містять пошуковий запит в тому вигляді, в якому ви його написали. Приклад: "відновлення становища, яке існувало до порушення".

2. Пошук, якщо точний номер справи невідомий

Якщо ви не знаєте точного номера справи, замість невідомого символу в Судовий реєстр можна написати знак питання (?). Приклад: рішення № 247/1?4-13.

3. Пошук по основній частині пошукового слова

Здійснюється за допомогою зірочки (*). Вона замінює один або кілька символів. При цьому треба пам'ятати, що перед зірочкою повинно бути не менше трьох символів. В іншому випадку пошук в Єдиному судовому реєстрі за вказаними вами параметрами виконаний не буде. Наприклад, якщо потрібно знайти рішення щодо будівельної компанії, то в поле контекстного пошуку можна ввести корінь основного слова, а після нього поставити зірочку. Приклад: будівельн*

4. Пошук одного з декількох пошукових слів

Здійснюється за допомогою логічного оператора OR, який обов'язково повинен бути зазначений великими літерами. В Єдиному реєстрі судових рішень будуть сформовані документи, які містять одну з написаних вами слів або словосполучень. Приклад: рішення OR постанова.

5. Пошук за декількома пошуковими запитами

За замовчуванням пробіл між пошуковими запитами означає, що пошук буде здійснюватися одночасно по всім перерахованим словами. Однак якщо пошук в Державному судовому реєстрі планується робити не за окремими словами, а по пошуковим фразам, то більш доцільним є використання такого логічного оператора, як AND. Він, як і будь-який інший логічний оператор, повинен бути зазначений великими літерами. У такому випадку за результатами пошуку буде сформований список документів, які одночасно включають обидві пошукові фрази. Приклад: визнання права власності AND нерухоме майно.

6. Пошук з виключенням окремих слів

Для виключення з результатів пошуку окремих значень між пошуковими запитами потрібно поставити логічний оператор NOT. У такому разі всі слова, які були вказані перед логічним оператором, будуть враховані, а все, що після, ні. Прописується він великими літерами і може бути використаний в Державному реєстрі судових рішень тільки за наявності не менше двох пошукових слів. Приклад: нерухоме майно NOT земельна ділянка.

7. Пошук з обов'язковим включенням потрібного слова

Якщо хочете, щоб у Єдиному державному реєстрі судових рішень знайдені вами документи обов'язково включали в себе певне значення, то перед пошуковим словом потрібно поставити знак + (плюс). Приклад: визнання права власності +автомобіль.

8. Пошук з виключенням певного слова

Для того щоб результат пошуку в Реєстрі судових рішень України не містив певного значення, перед таким пошуковим словом потрібно поставити знак — (мінус). Приклад: накладення арешту -рухоме майно.

9. Комбінований пошук

Передбачає одночасне використання різних способів пошуку і здійснюється за допомогою дужок. При цьому використання дужок на початку пошукового запиту в Єдиному реєстрі судових рішень України не дозволяється. Приклад: визнання права власності AND (нерухоме майно OR нерухомість).

Таким чином, використовуючи зазначені правила, можна досить ефективно не тільки стежити за станом конкретної судової справи, але й здійснювати аналіз існуючої судової практики. Сподіваюся, використання Судового реєстру рішень стане для вас приємним доповненням або заміною комерційних законодавчих баз.

Читайте також: Зразок клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

48 Коментарів

 1. Ну да, 32 миллиона судебных решений – это очень хорошая выборка. Для юристов эта база по-видимому достаточно востребована. Вот только я не увидела там никакой формы для регистрации. Получается, что кто ни попадя может получить информацию о любом судовом решении. Или там все-таки есть какие-то ограничения?

 2. Регистрация там все-таки предусмотрена, в разделе “Повний доступ”, это дает более широкие возможности. По сути статьи: дельные советы для людей, не имеющих специфических познаний в области использования интерфейса. Может быть применено и для работы в других оболочках и на других сайтах. Я сам ищу по-старинке, оказывается, есть возможность оптимизировать процесс.

 3. Справа у тому, що в Єдиному реєстрі судових рішень всі документи публікуються без персональних даних. Тому вказана база може бути використана тільки якщо знаєш точний номер своєї справи або для пошуку правових позицій судової гілки влади. Як на мене, це доволі затребуваний ресурс серед юристів.

 4. Что есть такой поиск, то это уже хорошо! Уверен, что каждый гражданин страны, должен ним пользоваться, жаль что наше правительство ни каких компаний не проводит, чтобы все это популяризировать. А вот на счет самого функционала, то считаю что поиск по конкретней фразе, то есть самый лучший. Все нужные дела сразу выводятся!

 5. Конечно поиск этот есть крайней удобный. Так, что каждый сможет найти для себя самое важное. Конечно что есть такой обширный выбор, то это есть самое главное. Скорее всего многие люди будут использовать поиск по конкретной фразе. Все же именно этот поиск больше всего кидается в глаза. Так, что его можно конкретно использовать.

 6. Не все люди, которые могут воспользоваться подобным поиском обладают достаточными юридическими знаниями и знают специфическую терминологию. Поэтому создатели такого реестра сделали очень правильных ход и добавили возможность произвести поиск по отдельно взятому предложению или фразе. Архив судебных решений просто огромный и такой поисковик может помочь также профессилнальным юристам, которым в короткий срок нужно ознакомится с похожими делами и узнать то или иное решение суда. Так что создатели этого поиска большие молодцы.

 7. При современном развитии информационных технологий не воспользоваться всеми возможностями, которые они предоставляют, – просто преступление. Конечно, данный ресурс более востребован среди специалистов, которые занимаются юридической практикой. Но, думаю, что обычный человек также при потребности сможет найти всю необходимую информацию. Интерфейс вполне понятный и логичный, поэтому, обладая минимальным пакетом документов можно существенно сократить время на поиски, ведь зачастую переписка с судовыми инстанциями по интересующему вопросу затягивается на месяцы.

 8. Для многих современных людей важна информация, но не каждый человек обладает необходимыми знаниями, позволяющими ему разобаться в тонкостях юридической практики. Благодаря создателям и разработчикам этого реестра задача упростилась и теперь каждый может ввести слово или фразу и получить ответ на свой запрос

 9. Скажите пожалуйста, через какой промежуток времени документ появляется в реестре? Если его там нет, о чем это говорит (поиск совершался по номеру дела)?
  Заранее спасибо за ответ.

  1. За моїми спостереженнями судовий реєстр наповнюється доволі вчасно, але бувають випадки коли рішення суду публікувалося з великим запізненням. В чому причина – сказати не можу.

     1. Ігор, і Вам дякую за те що відвідуєте сайт і ділитеся інформацією про нього в соціальних мережах :)

   1. Cудові рішення не завжди публікують через те,що третина судових справ не є судовими справами, а залякуванням громадян і вимаганням грошщецй на їх закриття.
    Для прикладу: відносно інспектора Бродівського ДАІ Мельничука Олега Петровича було порушено 20 судолвих справ саме за те, що він не хотів давати хабарі керівникам. Першу судолву справу без реєстрації назвали номером службового автомобіля ДАІ 0176. Судові розборки тривали 5,5 років. Справа потім перейменовувалася. Це-Бродівський районний суд. апеляцій

 10. Почему-то сайт не функционирует.. 503 Service Temporarily Unavailable.. Известна ли причина и когда зработает? Спасибо.

  1. Честно говоря, сегодня сам целый день пытаюсь узнать информацию о состоянии своих дел, но сайт пока так и не заработал. Надеюсь, в ближайшее время неисправности починят.

  1. Не знаю. У меня все работает. Попробуйте очистить кеш вашего интернет-браузера.

   1. Здравствуйте! Вопрос в следующем. В судебном решении по гражданскому делу содержащемуся в Едином реестре судебных решений явно указана фамилия истца (т.е. не обезличена как ОСОБА). Есть ли это нарушением закона “Про доступ до судових рішень”, есть ли за это ответственность, кто ее несет и в каком виде?

    1. Да, это нарушение. Внизу есть “Відгуки про роботу сайту”. Нажимаете и описуете ситуацию которая Вас не устраивает более конкретней с указанием координат документа. В течении нескольких минут будет все исправлено.

 11. Перегляд сторінки недоступний
  Під час виконання пошуку виникла помилка
  Єто все что предагает сайт на 20.10.2015
  В чем причина и когда можно пользоваиться?

 12. Цікаветь таке питання, якщо я колись завіз на тереторію украйни 1 автомобіль і невивіз, відбувся суд ідали штраф 8000 тисяч, чи можу я зараз завести ще один авто?

 13. Пенсіонер. Шукаю вирішення своєї справи більше 3 місяців. Є ухвала від 04.08.2016 року Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (суддя Карпенко С.О.) про відкриття касаційного провадження та витребування матеріалів справи з місцевого суду до 05.09.2016 року №675/1799/15ц. Більше до цього часу нічого невідомо. Це така реєстрація ?!. Допоможіть якщо це можливо. Дякую.

  1. Доброго дня!
   Значить Ваша справа ще не розглянута. Для наших судів це нормально.
   Раджу відслідковувати інформацію по своїй справі не лише в Єдиному реєстрі судових рішень, але і на порталі “Судова влада України” за посиланням – https://court.gov.ua/fair/ Інформація на ньому з’являється більш оперативно.

 14. Намагалася знайти рішення господарського суду м.Києва за 2008 рік. Сторони- юридична особа та орган державноі влади. Вводила всі реквізити-номер рішення, дату прийняття рішення, прізвище судді, пошукові слова. При жодному з варіантів пошуку та комплексному пошуку документ не знайдено.
  Як все-таки отримати текст рішення суду? До якоі інстанціі (органу) для цього треба звернутися? Як правильно сформулювати запит? Чи можуть відмовити у наданні тексту рішення суду особі, яка не була стороною у справі?

  1. Доброго дня!
   Спробуйте знайти інформацію за допомогою цього сервісу – https://court.gov.ua/fair/
   Якщо справа знайдеться, в результатах видачі «натисніть для відображення меню», а потім на кнопку «судові рішення».

   1. Подскажите, было дело в 2014 году, дали условно, после проверки Киев отменил приговор и люди стали не судимы. Как взять справку о несудимости если там указан тот год где была судимой?

 15. Ми інвестори, 12 років судимося з власником нашого будинку. Справи в районному суді і в господарському Дніпропетровської області. До квітня 2017 року ми без проблем находили свої справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Роздруковували, щоб показати адвокатам, депутатам, тощо. А зараз ми абсолютно не маємо можливості не те, щоб подивитися на рішення суду, але навіть ваші телефони заблоковані !!! 404 not found !!! Що це ви зробили ????? Навіщо тоді придумали інтернет, щоб за кожним рішенням бігати до суду. (Є такі справи, в яких ми не приймаємо участь, але стосуються наших інтересів).
  І “Список справ призначених до розгляду” був набагато кращий, ніж зараз. Таке враження, що писав зовсім другий програміст!

  1. Доброго дня!
   Вказаний сайт у мене відкривається нормально, особливих нарікань немає. Дійсно весною 2017 в них був період проведення технічних робіт, але зараз все працює в штатному режимі. Можливо проблеми з доступом в Інтернет або з вашим браузером, спробуйте очистити кеш.
   Також інформацію про стан судових справ можна перевіряти на сайті «Судова влада України». З цього приводу робив спеціальну підбірку сайтів, з нею можна ознайомитися тут – https://uadvokata.com.ua/podborka-poleznyih-saytov-dlya-yurista/.

 16. Будь ласка роз’ясніть наступне питання. Яка юридична сила Кодексу ГРМ затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 ? Міськгази ставлять вимоги та норми цього документу над Законом “України про ринок природнього газу”. Дякую.

  1. Анна, доброго дня!
   Постанови НКРЕКП, точно не можуть мати більшу юридичну силу ніж Закони України. Якщо уважно почитати текст документу на який ви посилаєтеся, то в ньому чітко зазначено, що він приймається відповідно до Закону “Про ринок природного газу”. Це і є відповідь на ваше запитання.

   1. Дякую за відповідь. Ще одне запитання. Чи можуть суб’єкти господарювання порушувати норми Закону та нахабно діяти, посилаючись на підзаконний акт, який утримує в собі так звані “колізії”?

    1. Анна, думаю, ви знаєте відповідь, з урахуванням де ми живемо.

 17. Добрый день, не могу войти на сайт “Єдиного державного реєстру судових рішень України”. Выбивает ошибку №404. Хотела узнать, функционирует ли еще этот сайт?
  И спасибо вам за полезную информацию!

  1. Юлия, добрый день!
   Только что проверял, у меня все работает. Попробуйте зайти на сайт чуть позже или почистить историю (кэш).

 18. На руках решение суда от 2011, но найти его в реестре по номеру дела и другим поисковым критериям не могу. Как добавить решение в реестр? Из-за того, что его там нет нам отказали в державной регистрации права собственности (право подтверждалось у нас именно этим решением суда).

  1. Ирина, здравствуйте! Попробуйте через областное отделение государственной судебной администрации.

 19. Не могу найти в реестре определения ВАСУ по номеру и дате. Что делаю неправильно?

  1. Людмила, здравствуйте!
   Попробуйте искать только по номеру дела, а также сделать фильтрацию результатов по хронологии. Если определения суда не найдете, попробуйте направить в суд информационный запрос о том, когда они направили его для публикации в Реестре.

  1. Дмитро, доброго дня!
   Що саме вас цікавить, якесь конкретне рішення чи певна судова практика?

 20. Я місяць назад відправила касаційну скаргу. До сих пір не знаю про її долю. Як дізнатись чи подали її на розгляд? Чи повідомлять мене і як скоро це буде?

  1. Ольго, доброго дня! Для цього ви можете використовувати судовий реєстр, посилання знаходиться на початку цієї сторінки. Достатньо вказати номер своєї цивільної справи та поставити фільтр “Сортування за спаданням”.

 21. Виявилося, що лапки треба ставити для ключового слова. Інакше ми нічого і не знайшли. Офіційний сайт дуже зручний. Як по пошуку, так і по оформленню. Кожен зможе розібратись. Але є свої нюанси.

 22. Мені як звичайній людині дуже зручно отримувати інформацію через єдиний реєстр судових рішень. Але хотілося б дізнатися, через які терміни там з’являються нові рішення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *