2

Послуга адвоката: «Оскарження договору поруки»

З цим питанням все частіше звертаються до мене мої клієнти та знайомі. Бажання оскаржити договір поруки в переважній більшості випадків обумовлено тим, що на сьогодні бізнес в Україні фактично поставлений на межу виживання, так само як і переважна більшість громадян.

Незважаючи на це банки та фінансові установи не поспішають йти на врегулювання даної ситуації і звертаються з позовними заявами до позичальників та їх поручителів. При цьому їх позови містять не тільки вимоги про сплату основного боргу з нарахованими відсотками, але і різні штрафні санкції, що в свою чергу значно збільшує загальний розмір заборгованості.

Тому, протидія поручителів в цьому питанні є цілком природною. Адже, кожен намагається позбутися фінансового тягаря, тим більше, коли кредит отримувала одна особа, а розраховуватися за її боргами має інша.

Офіційне визначення слова порука міститься в ст. 553 Цивільного кодексу України і передбачає, що певна особа поручається перед кредитором боржника за виконання останнім своїх зобов'язань і несе у зв'язку з цим відповідальність нарівні з боржником. Зобов'язання поручителя носять додатковий характер, а тому в ряді випадків договір поруки може бути визнаний недійсним чи припиненим. З цього приводу навіть існує певна судова практика.

Однак потрібно сказати про те, що далеко не всі судді її дотримуються, а тому дуже важливо ще на початковому етапі, при складанні позову до суду, акцентувати увагу на ключових моментах, які дозволять мінімізувати ваші ризики.

Для того щоб підвищити свої шанси на успіх, ви можете відправити мені відскановані копії кредитного договору та договору поруки, а також усі додатки до них. Відправити ці документи ви можете через форму зворотного зв'язку, яка розміщена на сторінці "Контакти".

Після ознайомлення з вашими матеріалами я зможу більш точно визначити перспективи щодо можливості припинення поруки і протягом 24 годин зв'яжуся з вами для узгодження наших подальших дій.

Більш детальну інформацію про те, як можна отримати мої юридичні послуги, ви можете дізнатися на сторінці "Послуги адвоката".

Читайте також: Клопотання про ознайомлення з матеріалами справи.

Павло Малиневський
 

Адвокат. Допомагаю людям і бізнесу захищати інтереси, зберігати активи, заробляти гроші. Зв'язатися зі мною можна через сторінку "Контакти".

  • Ярослав сказав:

    Неодноразово стикався з цією проблемою, і я відверто не заздрю зараз тим, хто виступає поручителями. Тому й кидають, тому і розривають договори. Особисто я вважаю, що найкращим засобом вирішення подібної ситуації буде заключення договору поруки з чітко зазначеними підставами розірвання договору, саме тоді можна буде захиститись перед судом.

  • Катерина сказав:

    У нашій країні взагалі краще не мати справи з кредитами, бо чи нормально переплачувати 20-40% кожен рік від загальної позиченої суми? Ще я в шоці від тої пені, яка постійно підвищуеться, коли ти не в змозі виплачувати свій борг вчасно. Дивуюся від тих умов, які ставить банк: “Або Ви виплачуете завтра n-ну сумму(тобто всю), або ми подаємо до суду”. Не знаю звідки можна взяти ту суму за добу, коли ти не зміг знайти ії частину за цілий місяць.

  • >