6

Заява про видачу виконавчого листа (наказу)

На сьогодні подача заяви про видачу виконавчого листа є обов'язковою умовою для примусового виконання рішення суду. Щоб полегшити процес вашої взаємодії з судовими органами, я підготував шаблони відповідних документів. Зразки складених заяв можна завантажити внизу цієї сторінки. Але перед цим хочу звернути вашу увагу на наступне.

Коли можна подавати заяву?

У більшості випадків заява про видачу виконавчого листа подається після того, як рішення суду набуло законної сили. Тобто після закінчення 30-денного терміну на апеляційне оскарження – коли скарга не подавалася, чи після перегляду справи апеляційним судом – якщо скарга подавалася.

Втім, зробити це можна і раніше. Наприклад, разом з поданням позовної заяви. До тексту прохальної частини позову можна включити клопотання про те, щоб у разі задоволення позовних вимог суд видав вам виконавчий лист. Перш за усе, це актуально для категорій справ, в яких імовірність отримання позитивного результату є досить високою. Це можуть бути позови про стягнення аліментів, про стягнення коштів за договорами позики, про повернення коштів за розписками тощо. В такому разі звертатися з окремим процесуальним документом до суду буде не потрібно.

До якого суду подається заява?

Розгляд заяви здійснює лише суд першої інстанції (ч. 1 ст. 431 ЦПК, ч. 1 ст. 327 ГПК, ч.1 ст. 373 КАСУ). За результатами розгляду судом видається виконавчий документ у паперовій формі. Зазначений документ може називатися "виконавчий лист" або "наказ", в залежності від спеціалізації суду. У цивільних та адміністративних справах видаються "виконавчі листи". У господарських справах – "накази".

Не буде зайвим, якщо заява про видачу виконавчого листа міститиме прохання оформити його відповідно до ст. 4 Закону України "Про виконавче провадження", в якій зазначено вичерпний перелік вимог, яким має відповідати виконавчий документ. Крім того, заява має містити відомості про бажаний спосіб отримання документа: на руки під розписку або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. Те ж саме стосується і заяви про видачу наказу господарського суду.

На які зміни слід очікувати?

Справа в тому, що в Україні планують запустити Єдиний державний реєстр виконавчих документів. Через 30 днів після публікації Державною судовою адміністрацією повідомлення в газеті "Урядовий кур'єр" про запуск Реєстру процедуру видачі виконавчих документів буде змінено. Виконавчі листи та накази будуть формуватися виключно в електронній формі. Вноситися до Реєстру вони будуть протягом 5 днів після набрання судовим рішенням законної сили. Стягувачу буде надсилатися лише копія (текст) з відомостями про веб-адресу виконавчого документа. Тому оформлення та видача таких документів здійснюватимуться автоматично, без окремого звернення заявника.

Але до того, як зазначені зміни набудуть чинності, ви можете використовувати зразки моїх заяв. Завантажити їх можна за наступними посиланнями:

Вкажіть свою електронну адресу, щоб отримати доступ до файлу…

Залишаючи свою адресу, ви погоджуєтеся з Правилами використання сайту. Вам будуть надсилатися електронні листи. Підписку можна скасувати будь-якої миті.

Цей матеріал виявився для вас корисним? Подякувати легко! Буду вдячний, якщо ви поділитеся цією статтею в соціальних мережах або залишите відгук у коментарях знизу.

Читайте також: Новий зразок заяви про відкриття виконавчого провадження.

Павло Малиневський
 

Адвокат. Допомагаю людям і бізнесу захищати інтереси, зберігати активи, заробляти гроші. Зв'язатися зі мною можна через сторінку "Контакти".

 • Інна сказав:

  Стаття стала в нагоді, якраз потрібно було подавати заяву в суд про видачу документа для виконавця.

 • Олена сказав:

  Хороші поради.

  • Павло Малиневський сказав:

   Олено, спасибі за зворотній зв’язок!

 • Валерій сказав:

  Дуже вдячний за корисний і потрібний, думаю для багатьох, матеріал.

 • Світлана сказав:

  Величезне вам спасибі за всі корисні матеріали, якими Ви ділитеся на сайті. Щасти Вам. Я скористалася Вашим зразком заяви. З повагою, Світлана

 • >