Методи просування медичних послуг в онлайн-просторі

309
Методи просування медичних послуг в онлайн-просторі

Незважаючи на існуючі обмеження та суворі норми, що регулюють медичний бізнес в Інтернеті, є кілька успішних стратегій просування. Розглянемо особливості реклами медичних послуг через кожен із цих каналів.

Оптимізація для пошукових систем (SEO)

Головна перевага SEO у тому, що користувач активно шукає потрібну інформацію.

Ваш потенційний клієнт не просто бачить рекламний банер, а активно шукає вирішення своїх проблем. Завдання SEO полягає в тому, щоб покращити позиції вашого сайту, щоб він був одним із перших, на які користувач звернеться за допомогою.

Приділяйте увагу критеріям EAT для покращення вашого сайту:

 • Інформація про медичний персонал. Надайте клієнту можливість ознайомитись із фахівцями вашого центру. Інформація про їх освіту, досвід роботи, професійні досягнення, нагороди та сертифікати викличе довіру у потенційних пацієнтів та у асесорів Google.
 • Структура веб-сайту. Переконайтеся, що кожна послуга, що надається вашим центром, відповідає запитам користувачів. В іншому випадку, клієнти можуть пропустити ваш сайт.
 • Прозора цінова політика. Здоров'я важливе, але більшість клієнтів обмежені бюджетом. Обґрунтуйте вартість послуги, роз'яснивши, що включено до процедури та які витрати можуть виникнути. Дайте клієнтам можливість оцінити витрати наперед.
 • Онлайн форма запису. Запропонуйте клієнтам можливість записатися до спеціаліста через спеціальну форму на вашому сайті. Передбачте зручні варіанти підтвердження запису, щоб клієнтам не доводилося дзвонити або чекати на зворотний зв'язок.
 • Контент. Статті від експертів, корисні огляди з коментарями провідних лікарів вашого центру покращать портрет вашого сайту в очах пошукових систем. Підтверджуйте достовірність публікацій науковими фактами, реальними історіями та аргументами у вигляді фотографій та відео.

На прикладі успішного просування можна виділити сайт https://tghealth.com.ua/ua/, який домінує у пошуковій видачі в Україні, зміцнюючи свої позиції на ринку.

tghealth.com.ua

контекстна реклама

Контекстна реклама медичних послуг вимагає дотримання певних правил та обмежень, встановлених Google. Перш ніж запустити рекламну кампанію в AdWords, необхідно надати певний набір документів та пройти сертифікацію Google.

Обмеження Google на рекламу в медичній сфері залежать від типів послуг, що просуваються, і географічного націлення. Наприклад, геотаргетинг дає змогу прив'язати рекламу до законодавства конкретної країни. Також існує заборона використання ремаркетингу і орієнтацію на інтереси аудиторії.

У рекламних оголошеннях слід уникати використання термінів, які можуть ідентифікувати їх як медичні послуги (наприклад, "прийом", "лікування", "ін'єкції", "системний червоний вовчак" тощо), щоб уникнути присвоєння статусу "Схвалено (с обмеженнями)".

Також не рекомендується використовувати фотографічний контент з частинами оголеного тіла (наприклад, для реклами масажу чи косметичних послуг) та робити яскраві обіцянки, такі як "100% гарантія одужання" або "Засіб №1 від головного болю". Подібні оголошення, найімовірніше, не пройдуть модерацію.

Соціальні мережі

Просування медичних тематик у соціальних мережах вимагає створення та активного керування обліковими записами. Хоча це не обіцяє миттєвого зростання конверсії, є відмінним способом формування загального іміджу. Користувачі повинні мати можливість відстежувати розвиток вашого медичного центру та отримувати інформацію про його специфіку роботи.

Надання корисної інформації про здоров'я у розважальній формі допоможе привернути увагу аудиторії, адже розваги – важлива частина досвіду використання соціальних мереж.

Як використовувати різні соціальні платформи

Instagram:

 • Публікації з чек-листами та інструкціями з контролю здоров'я.
 • Розіграш медичних послуг для Дня шприца (19 березня) для передплатників, що сприяє збільшенню активності на сторінці.
 • Співпраця з блогерами та партнерами для реклами медичних центрів.
 • Проведення прямих ефірів з лікарями для онлайн-відповідей на запитання користувачів.

Facebook:

 • Масштабна презентація бренду із використанням відеоконтенту.
 • Лікарські огляди для створення іміджу експертної компанії.
 • Просування медичних центрів через відеоролики про послуги та загальні поради щодо здоров'я, особливо в залежності від пори року.

Результати від просування у соціальних мережах включають:

 • Охоплення більшості аудиторії.
 • Збільшення уваги користувачів цілодобово.
 • Зростання потоку потенційних клієнтів, впізнаваності бренду та, як наслідок, збільшення кількості продажів послуг/товарів.

Соціальні мережі

Ефективний Email-маркетинг для медичної клініки

Email-розсилка є одним із небагатьох дозволених інструментів ремаркетингу в медичній сфері. Ваша турбота про пацієнтів виявляється через інтерес до їх вражень після прийому та наданих послуг, повідомлення про спеціальні пропозиції, а також надання подарункового промокоду до дня народження.

Також можна використовувати Email-розсилку для дублювання результатів аналізів, повідомляючи про можливість отримання додаткових послуг або придбання суміжних товарів.

Реклама медичних послуг на ТБ: зважений підхід

Хоча реклама телебаченні має потенціал охопити широку аудиторію, її вартість є значним мінусом. Крім того, глядачі можуть відчувати втому та роздратування від постійної реклами під час перегляду. Тому важливо ретельно зважити всі плюси та мінуси.

При виборі рекламного формату на ТБ можна звернути увагу на такі опції:

 • Пряма телереклама: цей вид реклами може викликати роздратування у глядачів, тому важливо створити оригінальну ідею, яка зацікавить аудиторію.

 • Спонсорство: розміщення логотипу бренду або згадка промови ведучого може бути ефективним інструментом реклами.

 • Product placement: розміщення згадок про ваш бренд у фільмах чи телепередачах може зробити вашу компанію більш відомою, хоча ефективність цього підходу не завжди можна однозначно оцінити.

Важливо пам'ятати, що ефективність реклами на ТБ безпосередньо залежить від якості вашої онлайн присутності, оскільки потенційні клієнти можуть шукати інформацію про вас в інтернеті.

Публікації у ЗМІ для просування медичної клініки

Публікації у ЗМІ

Для покращення іміджу вашої компанії та привернення уваги до нових досягнень та послуг, опублікуйте реліз у місцевому виданні про запуск нового напряму, впровадження передових послуг або придбання високотехнологічного обладнання. Це допоможе зміцнити вашу репутацію в очах громадськості.

Репутаційний маркетинг у медицині (SERM)

SERM (Search Engine Reputation Management) відіграє ключову роль в оцінці громадської думки щодо вашої компанії в мережі. Пацієнти все частіше звертаються до інтернету у пошуках надійних медичних послуг.

Тому важливо стежити за відгуками, рейтингами та коментарями, відповідати на них і вирішувати проблеми з лояльністю та увагою.

Стимулювання клієнтів до написання позитивних відгуків – важливий крок для покращення репутації. Різні методи, такі як електронні розсилки та QR-коди, можуть бути використані для цієї мети. Важливо також дякувати клієнтам за довіру та пропонувати їм спеціальні пропозиції.

Емоційний зв'язок

Емоції відіграють важливу роль у залученні клієнтів. Закликайте до сентиментальності, стимулюйте позитивні емоції та створюйте асоціації з приємними моментами. Це допоможе вам бути в перших рядах, коли клієнти шукатимуть послуги медичного центру.

Довіра

Реклама медичних послуг має викликати довіру. Коли ви отримуєте довіру пацієнта, вам слід підтримувати його будь-яким доступним способом.

Дотримання трендів

Слідкуйте за інтернет-трендами та адаптуйтеся до них, щоб ваша реклама була актуальною. Головне – зберігати свій унікальний імідж.

Зворотній зв'язок

Пацієнт повинен відчувати турботу на всіх етапах взаємодії з медичним центром. Зворотній зв'язок допомагає дізнатися про якість послуг та підвищує лояльність клієнтів.

Зрозумілість

Ваша комунікація з пацієнтами має бути зрозумілою та доступною, уникаючи складної медичної термінології.

Якісний продукт та сервіс

Приділяйте увагу якості послуг та професіоналізму вашої команди. Це створить довгострокові зв'язки з вашими клієнтами та зміцнить репутацію вашої компанії.

Поділитися